понедельник, 14 октября 2024 г.

Моє місто Запоріжжя

 

Виховання любові до Батьківщини, до своєї Вітчизни - завдання надзвичайно складне, особливо коли мова йде про дітей дошкільного віку. Однак в значному ступеню така складність виникає при спробі переносити на дітей «дорослі» показники проявів любові до Вітчизни. 

Відомо, що любов до Вітчизни починається з любові до своєї Малої Батьківщини - місця, де людина народилася. Успішний розвиток дошкільнят при ознайомленні з рідним містом можливий лише за умови їх активної взаємодії з оточуючим світом емоційно – практичним шляхом, тобто через гру, предметну діяльність, спілкування, працю, навчання, різні види діяльності, властиві дошкільному віку.


Рідне місто – це незрівнянно більше, ніж просто місце, де ми народилися. Чарівні звуки та запахи, які пам’ятаємо з дитинства – все це інгредієнти найказковішого місця на землі.

В жовтні наше славетне місто Запоріжжя святкує свій день народження. Це свято не могло залишитися без уваги наших педагогів закладу. 

Так, вихователі дошкільних груп “Джерела” за активною участю батьків запропонували своїм маленьким вихованцям разом з батьками  здійснити фото-відео подорож рідним містом. Дорослі  дізналися цікавинки про історію, культуру, традиції та природу нашого регіону. Діти продовжили знайомство з рідним містом,   на відео – зустрічах розповідали про свої улюблені місця, де люблять проводити час, ділилися маленькими приємними спогадами.                                         


                           

Отже, розвиток нашої держави базується на її активних громадянах, на відповідальності, що усвідомлює та несе кожен з нас.

Н. Двойних





 

четверг, 10 октября 2024 г.

Тиждень психології у дитячому садку

 

    В теплу осінню пору з вихованцями дошкільних груп “Джерела" був проведений Тиждень психології, який був спрямований на збереження соціального здоров'я, створення умов для накопичення позитивних емоцій і почуттів у дітей, розвиток емпатії, слухового сприйняття, комунікативних здібностей, а також стимулювання інтересу до психологічних знань батьків та співробітників. 

    Протягом тижня учасники освітнього процесу виконували цікаві завдання, мандрували з різними девізами, ділилися своїм позитивним настроєм та враженнями. Щоденно в групах як в синхронному та асинхронному режимі  проводились заняття з психологом, вихователями та бесіди з батьками. Вони  отримали поради у Viber групах щодо виховання та збереження психічного здоров’я вихованців. З батьківською громадою була проведена психологічна просвіта на тему «Емоційний інтелект: підказки для батьків» (розроблення буклетів та поширення інформації в соціальних мережах).

   Психолог  провела заняття з дітьми з елементами мульттерапії. Адже  ця технологія ефективно використовується в різних аспектах: як терапевтична психокорекція, як технологія творчого розвитку, як засіб виховання та як комунікативна технологія тощо.                                                                                       

      Також збирали пазли «Емоції»,  малювали свій настрій «Коло мого настрою», що давало змогу вивчати його у дітей під час занять.  Були використані  й арттерапевтичні техніки такі як: «Птах миру», «Долоньки миру», «Захисна парасолька», «Нумо обійматися, або користь обіймів». З педагогами була проведена бесіда: «Всі емоції відчуваємо, всі емоції використовуємо» та просвітницько – консультативна робота: «Ресурси відновлення педагога» - для  розкриття адаптивних сфер вихователів. 


    Усі заходи, проведені під час тижня психології, сприяли покращенню настрою учасників освітнього процесу, створювали позитивний психоемоційний комфорт та  покращення взаєморозуміння у  взаємодії в системі вихователі - батьки - діти.

Н. Гончарова