понедельник, 7 апреля 2025 г.

Міжнародний день води

 

      Метою проведення Дня води було не лише познайомити дітей з властивостями води, а й навчити піклуватися про навколишнє середовище. Основними завданнями Дня води педагоги дошкільних груп «Джерела» бачили в ознайомленні дітей з поняттям «вода», її значення для життя на Землі, показати важливість охорони водних ресурсів і запобігання забруднення води, розвивати у дітей навички економії води та усвідомлене ставлення до природних ресурсів, створити атмосферу гри, яка допоможе запам’ятати інформацію через практичні знання.


        У цей день вихователі проводили різні екологічні ігри та заняття, а саме: були проведені невеликі розповіді-бесіди: про необхідність води для живих організмів, як очищається вода в природі, де «живе» вода; малюки приймали активну участь у іграх: «Збережи воду», «Правильно чи ні?», «Де сховалася вода?»;  малювали воду (дощик крап-крап, річка тече, спогади про море), проводили цікаві експерименти та досліди з водою: «Кольорова веселка», «Вулкан», «Соляні малюнки», «Чудові перетворення», «Плаває-тоне».  

Для батьків було рекомендовано:

  • ·     сумісний перегляд коротких відеороликів екскрементів з водою для проведення в домашніх умовах;
  • ·       поради щодо вживання води, норми води на день, та яку краще вживати, чи можна замінювати воду на солодкі напої;
  • · консультація «Корисна інформація про воду», спостереження за водоймами, дощем під час прогулянок, подорожей.


      Проведення Дня води для дошкільників є важливим етапом екологічного виховання дітей. Завдяки різноманітним іграм, творчим завданням діти не лише дізналися багато цікавого про воду, а й навчилися відповідального ставлення до природних ресурсів. Цей день дає можливість зробити навчання цікавішим і корисним для маленьких дітей, формуючи у них екологічну свідомість.

                                                                           О. Бесєдіна 



среда, 12 марта 2025 г.

Тарас Шевченко – видатний українець

 

Для дітей  старших  дошкільних груп було проведення ряд тематичних занять присвячених життю та творчості  видатного українського письменника Тараса Григоровича Шевченка. Заняття були спрямованні на виховання любові до рідного слова, української культури та історії.   

         
       Під час онлайн занять було проведена бесіда  з дітьми на тему: «Хто такий Тарас Шевченко
?». Педагоги у доступній формі розповідали про життя та творчість письменника, вивчали з дітьми на пам’ять вірш Тараса Шевченка «Садок вишневий коло хати». В ході очних зустрічей з дітьми було проведено читання дитячих адаптацій віршів Шевченка: "Садок вишневий коло хати", "За сонцем хмаронька пливе",  "Тече вода з-під явора". Після читання діти ділилися враженнями та відповідали на запитання вихователя. Також дітям було запропоновано розглянути картини за мотивами творів Шевченка. В ході цих занять діти не тільки познайомилися з творчістю Тараса Шевченка, але й відчули любов до української мови та культури. На заняттях творчої майстерні діти мали можливість відчути неймовірну кількість позитивних вражень та емоцій, а результатом стала аплікацію «Вишиванка в моєму серці» та малюнки за віршами видатного українця Тараса Шевченка. 


Такий підхід дозволяє закладати в дитячу свідомість основи патріотичного виховання, що є успіхом для формування майбутніх громадян України.

А.Четверик

О. Коваленко 




среда, 26 февраля 2025 г.

День присвячений видатній поетеси Лесі Українки

 

        Вихованці старших груп  з радістю долучилися до святкування дня народження видатної поетеси Лесі Українки. Маленькі дослідники творчості письменниці змогли поринути у світ її поезії та життя завдяки онлайн-формату, що не став на заваді творчому підходу педагогів і батьків.
        Діти готувалися заздалегідь: вдома разом із батьками вони вивчили короткі вірші Лесі Українки, які потім декламували. Дошкільнята з натхненням розповідали вірші, а вихователі познайомили дітей з творчістю письменниці за допомогою  презентації з ілюстраціями до творів поетеси.

         Однією з найцікавіших частин святкування став конкурс малюнків за мотивами казки «Біда навчить». Малеча прослухала аудіо казку, переглянула однойменний мультфільм і  створювала малюнки вдома, а потім їх демонстрували. Дітки радо розповідали про свої роботи та ділилися враженнями. Святкування завершилося слуханням пісні «Мріє, не зрадь!» – символічного привітання геніальній українській поетесі.

          Попри дистанційний формат, святкування вийшло душевним і пізнавальним. Діти не лише познайомилися з творчістю Лесі Українки, а й розкрили свої таланти. Батьки активно допомагали організовувати виступи, а педагоги продемонстрували, що навіть онлайн-навчання може бути живим, емоційним та цікавим.

         Такі заходи допомагають малюкам відчувати зв’язок із культурою рідної країни, навіть якщо святкування проходить у незвичних умовах. І хто знає, можливо, серед цих діток росте майбутній поет чи поетеса, який колись також стане символом української літератури.

О. Кулікова 


воскресенье, 12 января 2025 г.

Тиждень чистих рук

 

Ручки мити добре будемо!

Про мікробів не забудемо!

Ручки чисті і пахучі,

Ой! Які ж вони блискучі!


     Всесвітня організація UNICEF запропонувала День чистих рук. Вихователі дошкільних груп «Джерела» підтримують цю ініціативу та кожен рік у  січні проводять тиждень чистих рук. Тема цьогорічного тижня: «Чисті руки — рецепт вашого здоров’я». Чисті руки захищають наш організм від небезпечних вірусів і бактерій, знижують ризики респіраторних вірусних інфекцій, зокрема, грипу та ГРВІ. І хоча дошкільників кожен день вчать слідкувати за чистотою своїх рук, мета тижня нагадати маленьким здобувачам освіти деякі правила та перетворити їх на звичку, зробити миття рук звичною дією, як вдома, так і поза ним. 

    Діти дошкільних груп нашого закладу із задоволенням прийняли участь у меседжі та показали як вони вміють доглядати за чистотою своїх рученят.

     Вихователі провели цикл занять, де нагадали деякі нескладні правила, пропонували дидактичні ігри за темою, пограли з дітьми в комікс-гру «Дослідники чистоти» (https://bit.ly/40nT99F), вивчили веселі вірші та приказки про чистоту.   

  Педагоги підвищують рівень гігієнічної культури дітей, продовжують формувати навички здорового способу життя,  мотиви, потреби і звички екологічно доцільної поведінки.

В. Бабаченко

О. Коваленко