пятница, 1 декабря 2017 г.

Мастер-шефи «Джерела»

  
  У рамках  запланованих заходів з нагоди Міжнародного дня інвалідів у дошкільних групах дітей з вадами слуху Запорізької загальноосвітньої школи-інтернату «Джерело» ЗОР 1 грудня  було проведено заняття-розвага «Мастер-шеф».
Маленькі кухарі під час ігор, конкурсів змагалися за високе звання «Мастер-шеф». Під час заняття діти мали змогу закріпити знання про види посуду, страв та продукти харчування. Розмаїття ігор «Господарі кухні», «Маленькі кухарі», «Супермаркет» дозволило підтримувати інтерес дітей протягом всього заходу та зробило його веселим та захоплюючим святом. А запальний танок «Варись,  кашко»  став справжньою родзинкою розваги.

Дегустацією  самостійно приготовлених смаколиків, відзначенням праці шеф-кухарів вимогливим журі  закінчилося заняття, яке залишило вогник радощів в серцях дітей, батьків, педагогів.
Коваленко О.М.

пятница, 10 ноября 2017 г.

Тиждень безпеки у нашому садку

   

   Безпека – це не просто обсяг засвоєних знань, але й уміння правильно поводитися в різних ситуаціях. Діти можуть опинитися у непередбачуваних ситуаціях на вулиці та вдома, тому педагогічний колектив розуміє що головним завданням дорослих є стимулювання розвитку у дітей самостійності та відповідальності. Через це більше уваги ми приділяємо організації різних видів діяльності, спрямованих на набуття певних навичок поведінки і досвіду.
    В дошкільних групах пройшов тиждень безпеки, який містив у собі бесіди,  дидактичні гри,  заняття – розваги, екскурсію в медичний кабінет, конкурс дитячих малюнків  «Пожежна безпека» (співпраця дітей і батьків).
    Вихователі продовжували знайомити дітей з правилами безпеки на дорозі;
закріпили знання дітей про деякі небезпечні для життя і здоров’я дітей предмети, з якими діти зустрічаються вдома і на вулиці; закріпили значення вогню в житті людини,  позитивні та негативні наслідки  його використання тощо.

   Колектив сподівається, що систематична робота  з ОБЖД допоможе сформувати у дітей навички безпечного перебування у дорослому складному житті. 
Коваленко О.М.

среда, 8 ноября 2017 г.

Свято "Мій татусь найкращій в світі"

  Батько й мати  – це крила  любові до дитини. Ми знаємо,  що  роль батька у вихованнідонечок і синочків надзвичайно важлива. «Ти найкращий в світі тато!» - такими словами вітали дошкільники «Джерела» своїх татусів.
   07.11.17р. у дошкільному відділенні школи-інтернату «Джерело» відбулося свято за участю батьків «Мій татусь найкращій в світі». Діти разом з вихователями вшанували рідних татусів, які завітали до дитячого садка. Педагоги створили веселу, емоційно-насичену атмосферу у залі, подбали про духовне, емоційне та естетичне збагачення дітей під час свята. Доказом цього було цікаве оформлення зали, українське вбрання дітей¸ дружня та доброзичлива атмосфера заходу.
Дітлахи розпочали свято розповідями та віршами про своїх батьків, лунали пісні, були проведені ігри, в яких приймали участь татусі. Протягом усього заходу простежувались невимушеність, безпосередність особистих проявів не тільки дітей, а й дорослих.На завершення свята усі  отримали подарунки. Спільне переживання святкової події було радісним і пізнавальним для дітей.
Доброзичливе ставлення до дитини, відкритість і участь у її житті, завжди принесуть позитивні результати і зроблять тата і дитину справжніми друзями.  
   
   
Коваленко О.М.
Жилович Л.Б.




четверг, 26 октября 2017 г.

Подорож країною Чарівних ґудзиків



   Ґудзик – тренажер вишуканий та креативний. Він з'являється там,   де є творчі діти та вихователі. Гудзикотерапія надає необмежені можливості для організації інтегрованої діяльності дошкільнят.
   У дошкільному відділенні Запорізької  школи – інтернату «Джерело»  педагоги у своїй роботі також запроваджують метод гудзикотерапії.  Використання великої різноманітності ґудзиків під час корекційних занять та розвивальних ігор дає можливість не тільки ознайомити дітлахів з цим предметом, його призначенням, а й сприяє закріпленню таких понять  як колір, форма, величина. Вправляючись з ґудзиками, у  дитини розвивається координація рухів, посидючість, довільність психічних процесів.
     Інтегроване заняття «Подорож країною Гудзиків - братів» (математика + аплікація, з використанням гудзикотренажерів),  яке було проведене з дітьми середньої дошкільної групи – справжній гімнастичний зал для розуму. Під час подорожі діти побували у «гудзиковій майстерні», де розглянули попередні свої  роботи з ґудзиків; створювали картини  з ґудзиків «Квіти у вазі», «Осіннє дерево». Дітлахи із задоволенням грали, вирішували математичні завдання, робили аплікацію.  Для розвитку навичок самостійності дошкільнят були використані тренажери-застібки,  виготовлені батьками.
Творча неординарна завзятість педагога щодо використання інноваційних методик принесла свої результати: дошкільнята досконало оперують математичними поняттями, використовують у мовленні прикметники, іменники зі зменшено-пестливими суфіксами тощо.
    Тому, ми впевнені: роботу з ґудзиками треба органічно вплітати в освітньо-виховний процес, що дає можливість ефективно організувати роботу з дошкільниками. А також, сприяє розвитку творчого потенціалу дітей, активізації психічних процесів.
Бабаченко В.В.
Коваленко О.М. 

четверг, 12 октября 2017 г.

Семінар-практикум "Сучасні дошкільники. Статеве виховання."




 «Такі різні хлопчики і дівчатка»
Основним джерелом інформації дитини про себе є оточуючі люди, які також допомагають їй усвідомити статеву належність. Наприкінці раннього дитинства відбувається ідентифікація дитиною себе зі статтю. Однак вона ще не знає, яким змістом наповнені слова "хлопчик" і "дівчинка".
Роль дорослого у формуванні психологічних основ статевого виховання дошкільників надзвичайно важлива. Оскільки від правильності побудови виховного процесу залежить статева самоідентифікація, засвоєння ролей чоловіка чи жінки, адекватне ставлення до статевих відмінностей. Провідне значення при цьому має сім'я і найближче оточення дитини, які виробляють стереотипи її поведінки. Тому і  не дивно, що саме питання статевого виховання  розглядалося педагогами дошкільного відділення КЗ ЗСЗШІ «Джерело» ЗОР на семінарі практикумі «Сучасні дошкільники. Статеве виховання». Присутні отримали цікаву інформацію про методи та прийоми морально-статевого виховання дошкільнят з урахування психостатевих особливостей, проявів гендерної чутливості, які призводять до створення педагогічних умов, що допоможуть дітлахам у дошкільний період почуватися комфортно, поступово впоратися з проблемами соціалізації – ідентифікувати себе як хлопчика чи дівчинку, вільного незалежного суб’єкта.
 Практична частина семінару була направлена на формування  вміння педагогів  створювати умови для здійснення статевого виховання дошкільників. Такі вправи  як:  «Асоціація. Характеристика статі», робота з  порівняльною  таблицею «Такі різні хлопчики і дівчатка», розв’язання      проблемних ситуацій, допомогли педагогам краще зрозуміти  поняття       «статева ідентифікація» і «статева диференціація» та виокремити конкретні освітні завдання з вирішення даної проблем.  Досить палким було обговорення  теми «Супергерої та принцеси (як гендерні стереотипи псують життя вашим дітям)».


     Практичним продуктом  семінару  стала розробка рекомендацій педагогам, батькам щодо статевого виховання дошкільнят. Педагогічний колектив сподівається, що ці поради стануть у пригоді всім учасникам навчально-виховного процесу, тому що формування статевої    самосвідомості дітей зумовлено соціокультурними нормами і залежить      від ставлення батьків до дитини, характеру батьківських установок і      прихильності як матері до дитини,  так і дитини до матері,  а також від      виховання її у дошкільному закладі.

вторник, 26 сентября 2017 г.

Методичні об"єднання дошкільних груп

РОБОТА ТВОРЧОЇ  ГРУПИ                                                                

Члени групи:  Двойних Н.А. – керівник
               по одному вихователю від групи.
Проблема: Формування навичок та вмінь з безпеки життєдіяльності відповідно до  
                     Базового компонента дошкільної освіти
Мета: :
       -          підвищити рівень обізнаності вихователів щодо використання різноманітних методів і прийомів роботи з дітьми з метою формування основ безпеки життєдіяльності дошкільників;
        -          пошук засобів розвязання проблеми та застосування інтерактивних форм роботи;
        -          поглибити знання щодо змісту;
        -          сприяти обміну досвіду між педагогами ДНЗ.
План
1. Підсумки роботи методичного обєднання.
2. Задачі на поточний рік.
3. Аналіз моніторингу ЗУН дітей.

4.Орієнтовні завдання на новий навчальний  рік.
ЗМІСТ РОБОТИ
ТЕРМІН
Відповідальні

1.

2.




3.




4.



5.


6.



7.










8.

Складання і обговорення плану роботи проблемної групи.
Підбір науково – педагогічної літератури. Опрацювання літератури. Скласти орієнтовний перелік (вказати літературу).

Консультація для вихователів
«Безпека життєдіяльності
в дошкільному навчальному закладі:
нормативно-правові вимоги»

Розробити інструментарій для моніторингу
до розділу «Пожежна безпека»

Дидактичні ігри з ОБЖД
(добірка ігор)

Консультація для батьків  
«Проблеми безпеки дитини»


Пам'ятки для батьків

  • дітей молодшого дошкільного віку по вихованню грамотного пішохода
  • 10 правил - пам’яток для батьків
·         Небезпеки, які можуть зустрітися на життєвому шляху дитини

Заключне засідання.

Вересень






Жовтень




Листопад   



Грудень - січень


Лютий  



Березень









Травень


Керівник

Члени групи.




Члени творчої групи.



- // -


- // -


- // -




- // -



- // -



- // -

Методичні об"єднання дошкільних груп

Планування роботи методичного обєднання
вчителів та вихователів
дитячого садка для  дітей з вадами слуху
КЗ ЗСЗШІ «Джерело» ЗОР

2017-2018 н. р.
ТЕМА МЕТОДИЧНОГО ОБЄДНАННЯ:

«Формування життєвої компетентності дошкільника
через сферу життєдіяльності «Я Сам»

Завдання
роботи методичного обєднання дитячого садка для дітей з вадами слуху:

  1. Організація трудової діяльності в дошкільних групах дітей з вадами слуху.

  1. Розвиток мовлення, як основна складова роботи з дітьми з вадами слуху.

  1. Трудове виховання в процесі організованої та самостійної предметно-практичної діяльності дітей.
РОБОТА ТВОРЧОЇ  ГРУПИ                                                                
                  

Члени групи: Бесєдіна О.І.  керівник
                          Коваленко О.М.,
                          Зуб В.І.,
                          Зварич А.В.,
                          Мамчур О.А.
                         Флюр Ю.О.                        
                       
Мета: Підвищити рівень професійної компетенції вихователів і вчителів щодо організації трудової діяльності дітей-дошкільників.
ЗМІСТ РОБОТИ
ТЕРМІН
Відповідальні

1.



Складання і обговорення плану роботи проблемної групи.


Вересень



Керівник


2.




Підбір науково – педагогічної літератури. Опрацювання літератури.  


Жовтень - Листопад 

Члени групи.
(в зошитах по самоосвіті.)
Члени проблемної групи.
3.



На допомогу вихователю. Розробка матеріалів: «Освітні завдання щодо організації трудової діяльності дітей з вадами слуху.
-ранній вік, мол., сер., ст. дошк. вік

Грудень

Вчителі старшої та 2 середньої групи
4.
Консультація для вихователів
«Форми організації трудової діяльності дітей з вадами слуху.»

Січень

Зварич А.В..
5.

Поради батькам «Як прилучити дошкільника до господарсько-побутової праці вдома.»  «На дачу разом з малюком.» (ширми пересувки)

Лютий

Коваленко О.М.
Зуб В.І.
6.

Допомога вихователям в організації роботи з батьками, організації трудової діяльності з дошкільниками.


січень – березень



Члени групи

7.



Консультація для батьків
«Значення трудової діяльності для розвитку особистості дитини». (ширма пересувка)


Квітень


Бесєдіна О.І.


8.




Заключне засідання.


Травень



Керівник

Засідання методичного обєднання вчителів та вихователів
дитячого садка для  дітей з вадами слуху
Засідання № 1 (вересень)
Тема: «Про завдання діяльності педагогічного колективу»
          План
     1. Обговорення плану роботи та тем з самоосвіти на поточний рік.
     2. Обговорення і схвалення плану роботи творчої групи.
  3. Організація навчально-виховного процесу
4. Затвердження плану роботи
3. Організація навчально-виховного процесу.
4. Затвердження плану роботи. 
Засідання № 2 (листопад)
Тема: « Організація трудової діяльності в дошкільних групах дітей з вадами слуху».
 План:
1. Створення умов для організації трудової діяльності в дошкільних групах дітей з вадами слуху.
   2. Види та особливості організації праці в ДНЗ.   
   3. Ознайомлення дітей з працею дорослих..
Засідання № 3 (лютий)
ТЕМА: « Розвиток мовлення, як основна складова роботи з дітьми з вадами слуху».
План:


1. Завдання, організація і зміст роботи з навчання вимови у дошкільників.
2. Методи навчання глухих дошкільників усного мовлення.
3.Активна участь батьків у навчанні дітей з вадами слуху мовного спілкування.
Засідання № 4 (квітень)
ТЕМА: «Трудове виховання в процесі організованої та самостійної предметно-практичної діяльності дітей.»
   1.Трудове виховання дітей дошкільного віку як педагогічна проблема сучасності.
2. Художня праця:

       - робота з папером і картоном
       - оригамі в ДНЗ
       - робота з природним матеріалом
   - покидьковий матеріал
Засідання № 5 (травень)
ТЕМА «Про результати роботи методичного обєднання»
План
1. Підсумки роботи методичного обєднання.
2. Задачі на поточний рік.
3. Аналіз моніторингу ЗУН дітей.
4.Орієнтовні завдання на новий навчальний  рік.




 




четверг, 22 июня 2017 г.

Хай в серці кожної дитини живе любов до України

   Напередодні Дня Конституції у дошкільних групах  «Джерело» щорічно відбуваються виховні заходи патріотичного спрямування. Саме така робота вихователів сприяє усвідомленню малими українцями, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю».
     Протягом тижня у дитячому садочку  були проведені інтерактивні заходи до теми «Хай в серці кожної дитини живе любов до України».
Так старші дошкільники перевірили свої уявлення про державу, її устрій в грі «Що? Де? Коли?», яка містида у собі дидактично-розвивальні ігри “Подорожуємо Україною” , “Пам’ятай і знай свої права”, “Символи України”. Діти середнього віку із задоволенням прийняли участь у квесті
«В пошуках Книги Законів». Навіть молодші дошкільнята познайомилися з поняттям “Конституція України”, «Права дітей» у  тематичній  дискотеці.  Групи дітей з вадами слуху відзначили цей день інтерактивною акцією – разом з вихователями виготовили та  прикрасили символами України, фотографіями міст України  пам’ятки для батьків з патріотичного виховання дошкільнят та розповсюджували їх.
     Саме на таких нетрадиційних заходах вихованці дошкільного закладу вчаться любити свою Батьківщину - Україну, формують вже у ранньому віці свою громадську позицію, національну гідність.


З Днем Конституції, рідна Україна!
Коваленко О.М. 



пятница, 16 июня 2017 г.

Заходи до Дня Конституції у дошкільному відділенні

   

   
      Усі ми добре розуміємо, наскільки важливим у житті країни є людський чинник. Щоб рухатися вперед і посісти належне місце у світі, маємо в чомусь змінитися й самі. Законослухняний громадянин, свідомий у своїх правах та обов’язках, патріот своєї Вітчизни – таким нам бачиться громадянин вільної, незалежної, успішної України.
  Тож, щоб виростити наших вихованців гідними цього звання, належно підготувати їх до життя, неабияку увагу ми приділяємо громадянському вихованню дошкільнят, у тому числі й правовому.
  До дня Конституціїї  в середній групі провели квест, під час якого дітям нагадали , що кожна людина живе у світі поряд з іншими людьми, які мають рівні з нею права, що вони не повинні порушувати прав інших людей.
Кулікова О.А.



понедельник, 5 июня 2017 г.

1 червня - День захисту дітей!

    Щороку, в перший літній день, ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей, прекрасне свято радості та надії. Саме в своїх нащадках ми хочемо бачити здійснення власних мрій і сподівань, щоб вони росли здоровими та щасливими.
       З цієї нагоди у нашому садочку« Джерело »пройшло свято « Потяг –щасливого дитинства ». На святі лунала дзвінка та весела музика. Діти з азартом приймали участь у різних іграх, навіть найменші учасники свята, змогли проявити уміння, швидкість та спритність. Найбільше дітям сподобалося виконувати спільний танок флеш-моб «Танцювальний мікс». Діти отримали задоволення та чудовий настрій.
    У весь день діти приймали участь у конкурсах «Малюнок на асфальті», «Круп'яні візерунки» , у майстер класі «Поробки  із солоного тіста». У ІІ половині дня діти на великому екрані дивилися  мультфільми про дружбу, взаємодопомогу.

        День захисту дітей-це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі. Діти роблять наше життя цікавим, наповнюють його радістю і щастям.

 Жилович Л.Б. 
Коваленко О.М.